Evde, işte, mağazalarda, depolarda, dükkanlarda ve diğer yerlerde yakıt olarak çok çeşitli malzemelerin kullanılabileceğini unutmamalıyız. Akkor ampuller ve flüoresan tüpler veya ampuller gibi diğer ampul türlerinin çoğunun aksine, LED sel ışıkları bir kaynaktan ışık yaymaz.
Bunlar çoğunlukla LED Projektör Işıklarının maliyet tasarrufunu ve çevre dostluğunu vurgular, ancak yangın çıkarma risklerinin de çok daha düşük olduğunu unutmamak önemlidir. Bu ışıklar arasındaki farklılıkları inceleyelim: LED projektörler, flüoresan ve akkor lambalardan en az yüzde 75 daha az enerji kullandıklarından, enerji açısından daha verimlidirler ve bu da paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.
LED Projektörlerimiz, suya ve toza dayanıklı olduklarını gösteren IP65 sertifikasına sahiptir. LED Taşkın Işıklar, daha az kırılabilir oldukları ve bakım gerektirmedikleri için, bir akkor lambadan 50 kat veya daha uzun süre dayanacakları için zorlu koşulların üstesinden gelebilir. Bir ampulün alev almasının olası nedenlerinden biri aşırı ısınmadır, ancak LED projektörlerde bunun gerçekleşmesi pek olası değildir.
Dokunuşa sıcak gelseler de, akkor veya flüoresan ampullerden çok daha düşük bir sıcaklıkta ışık yayarlar. Akkor lambalar, kızılötesi radyasyon olarak ısı üretirken, geleneksel ampuller, ısı emisyonları yoluyla çok fazla enerji harcayan bir filaman kullanır.
LED Projektörlerimizin ömrü 60000 saattir, bu sizin için harika bir haber çünkü kısa sürede ışık satın alma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Ancak, neden yaşam süresinden bahsediyoruz? Akkor ampullerin ömrü 1200 saattir, flüoresan ampullerin ömrü 7000 ila 15000 saattir (akkor ampulle karşılaştırıldığında iyi bir sayıdır) vb.
Kullanılan teknoloji, ampulün tabanına yerleştirilen bir soğutucu içerdiğinden, LED Taşkın Işıklar uzun bir ömre sahiptir. Isının büyük bir kısmını tek bir yerde toplayarak, elektronik aksamlar oldukça soğuk tutulur. LED ışıklar en sıcak anlarında bile flüoresan veya akkor ampullerden daha soğuktur ve daha fazla ışık sağlar.

| watt | 50w/100w/150w/200w |
| Lümen | >120 lm/ağırlık |
| SKK | 2700K~6500K |
| PF | >0.95 |
| CRI | >70/80/90 |
| IP Derecesi | 66 |
| Lamba Gövde Malzemesi | Pres döküm Alüminyum |
| sürücü | Yalıtılmış sürücü |
| Çalışma Ömrü(Saat) | 50000 |
| Garanti(Yıl) | 3 |
| Gerilim | AC100V~240V 50HZ/60HZ |
