Yüksek Bay ve Alçak Bay Aydınlatma Karşılaştırması

Aydınlatma endüstrisinde çeşitli armatür türlerini tanımlamak için kullanılan çok sayıda kelime ve işlev vardır. Yüksek tavan ışıklarıyla alçak tavan ışıklarını karşılaştırırken, aydınlatma konusunda yeniyseniz veya bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız bazı sorularınız olabilir.
Yüksek tavan lambaları nasıl çalışır?
Yerden 20 ila 40 fit yükseklikte bir tavanda kullanılması amaçlanan bir ışığa tipik olarak yüksek tavan ışığı denir. Tipik olarak, endüstriyel ve belirli ticari alanlar yüksek cumbalı tavanlara sahiptir.
Alçak tavan aydınlatması nasıl çalışır?
Alçak bölme ışığı, tipik olarak yerden 20 fitten daha az yükseklikteki bir tavana monte edilmek üzere tasarlanmış bir ışık olarak tanımlanır. Konutlarda, perakende işletmelerinin çoğunda ve kamu binalarında bulunan en tipik tavan stili alçak tavandır.
İkisini birbirinden farklı kılan nedir?
Tavan yüksekliği sorunu her zaman yüksek bölmelerin mi yoksa alçak bölmelerin mi kullanılacağını belirleyen şeydir. Çünkü her mekanın ihtiyacı bu iki tip aydınlatma armatürü için ayrı bir tasarıma ihtiyaç duyabilir. Örneğin, ışık yayılmasının konsantrasyonu, anahtar varyasyonlardan biridir. Işığın, alanda daha yüksek bir mesafeden görülebilmesi için gereken şekilde aşağı ve dışarı doğru dağılmasını sağlamak için, yüksek tavan ışıklarının çoğunda reflektörler kullanılacaktır. Alçak tavan aydınlatma armatürlerinden daha yüksek parlaklık çıkışına sahip olmasının yanı sıra, yüksek tavan aydınlatması daha uzun erişime sahiptir. Tüm önemli bölgelere ulaşmak ve gölgeleri önlemek için, bu kadar uzağa yerleştirilmiş bir ışık, istediğiniz parlaklığı sürdürmek için daha zor olabilir. Sonuç olarak, bunu daha yüksek bir lümen çıkışı ile telafi etmesi gerekir.
Doğru kararı vermek neden önemlidir?
Mekanları için yanlış armatürü seçmenin olumsuz etkileri birçok insanı endişelendiriyor. Sonuç kendi başına bir felaket olmayacak, ancak kuşkusuz bir bütün olarak alan üzerinde bir etkisi olacaktır. Örneğin, yüksek tavana alçak tavan lambalarının yerleştirilmesi yeterli görüşü engelleyecektir ve alçak tavana yüksek tavan lambalarının kurulması bölgeye hakim olacak, bölgeyi ışıkla dolduracak ve sonuç olarak daha fazla paraya mal olacaktır. Bu nedenle, odanız için uygun aydınlatma seçeneklerini seçerken tavan yüksekliğinizi dikkate almanız çok önemlidir.
150W Geçici Led Yüksek Bay Işıkları
Ürün Özellikleri :
● Yerleşik soket, tek tek bağlanabilir.
● Kuru ve nemli yerler için uygundur.
● Taşınabilir kanca, taşıması kolay ve hızlı kurulum.
Şartname:
| Anma Watt | 150W |
| Giriş gerilimi | 100-277VAC/50-60Hz |
| Işık akısı | 19500lm |
| Değiştirme | 400 Vat MH/BG |
| sertifika | CE ROHS;ETL DLC beklemede |
| sürücü | Dahili güç kaynağı |
| Işın açısı | 360 derece |
| Işık Kaynağı/Sayı | SMD2835 LED'i |
| Renksel Geriverim İndeksi (CRI) | Ra > 80 |
| Çalışma sıcaklığı | -40 derece ~ 45 derece |
| Lamba tabanı | Kanca yükleme |
| LED Işık Verimliliği | >150 lm/ağırlık |
| Renk sıcaklığı | 5000K Soğuk Beyaz / 5700K CW |
| LED Verici Ömrü | 25 derecede 50,000 saat |
| Boyutlar | ¢150*375mm |
| IP | 65 |
| Garanti | 3/5 Yıl |

