Yüksek Tavan Armatürleri Ne Zaman Kullanılmalı?

Tüm durumlar için çalışan tek bir aydınlatma çözümü nadiren bulunduğundan, bir karar vermeden önce ortamınızın özelliklerini dikkatlice değerlendirmek çok önemlidir. Yüksek tavanlı aydınlatma armatürlerinin ne zaman kullanılacağı en kafa karıştırıcı aydınlatma konularından biridir. Aşağıdaki bilgiler, navigasyonu kolaylaştırabilecek yüksek tavan aydınlatma armatürlerini ne zaman kullanacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir.
Yüksek tavan aydınlatmasına ihtiyacım var mı?
Tavanın uzunluğu, bu soruya verilen genel yanıtı belirler. Tavan, yüksek raf armatürleri için gerçekten tek belirleyici unsurdur, çünkü bunlar tipik olarak daha yükseğe asılır veya monte edilir. Yerden 20 fit veya daha yüksek olan herhangi bir tavan için yüksek tavan aydınlatma armatürleri gereklidir. Tavanı bu kadar yüksek olan herhangi bir yerde alçak tavanlı aydınlatma armatürleri veya geleneksel lambalar kullanırsanız, aydınlatma yayılımının yeterince güçlü veya yeterli aydınlatma sağlayacak kadar odaklanmaması ve zemine daha yakın karanlık bir görünüm bırakması tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Tavanlara ihtiyaç duymayan yüksek bölmeler kurarsanız, alan metrekare başına çok fazla lümene ve çok büyük bir parlaklığa sahip olabilir.
Ortak Yüksek Körfez Kullanımlarına Sahip Havalimanları
Yüksek tavanlı aydınlatma lambaları, özellikle hangarlar veya ulaşım terminalleri gibi bölümlerde sıklıkla daha yüksek tavanlara sahip oldukları için havaalanlarında yaygın bir armatürdür. Bir havaalanı bir 24-saat sahasıdır, bu nedenle yüksek tavan armatürleri özellikle geceleri faydalıdır. Bununla birlikte, birçok havalimanı, geçmişe göre enerji giderlerinden tasarruf etmek için mümkün olduğu kadar fazla doğal ışık kullanmayı tercih ediyor.
Montaj fabrikaları ve fabrikalar
Çoğu fabrika ve montaj hattının 20 fitten daha yüksek tavanları olduğundan, bu ortamlarda sıklıkla yüksek tavan armatürleri kullanılır. Gerektiğinde optimum görünürlük için aydınlatma planına ekstra görev aydınlatması eklenmeden önce tipik olarak genel aydınlatma için kullanılsalar da, yüksek bölmeler bu tür konumların temel dayanak noktasıdır.
Dış Mekanlar
Dış mekan aydınlatmasında yüksek bölmeler için çok sayıda kullanım vardır. Alışveriş merkezi yürüyüş yolu aydınlatmasından mahalle parkındaki amfitiyatro aydınlatmasına kadar, ihtiyaç duyulduğunda dış mekanlara hizmet etmek için yüksek tavan aydınlatmasının çeşitli kullanımları vardır.
150W Geçici Led Yüksek Bay Işıkları
Ürün Özellikleri :
● Yerleşik soket, tek tek bağlanabilir.
● Kuru ve nemli yerler için uygundur.
● Taşınabilir kanca, taşıması kolay ve hızlı kurulum.
Şartname:
| Anma Watt | 150W |
| Giriş gerilimi | 100-277VAC/50-60Hz |
| Işık akısı | 19500lm |
| Değiştirme | 400 Vat MH/BG |
| sertifika | CE ROHS;ETL DLC beklemede |
| sürücü | Dahili güç kaynağı |
| Işın açısı | 360 derece |
| Işık Kaynağı/Sayı | SMD2835 LED'i |
| Renksel Geriverim İndeksi (CRI) | Ra > 80 |
| Çalışma sıcaklığı | -40 derece ~ 45 derece |
| Lamba tabanı | Kanca yükleme |
| LED Işık Verimliliği | >150 lm/ağırlık |
| Renk sıcaklığı | 5000K Soğuk Beyaz / 5700K CW |
| LED Verici Ömrü | 25 derecede 50,000 saat |
| Boyutlar | ¢150*375mm |
| IP | 65 |
| Garanti | 3/5 Yıl |

